Zápasy vyřazovací fáze ve FIFA 2022

Osmifinále se hrálo od 3. do 7. prosince.Vítězové skupiny A Nizozemsko vstřelili góly prostřednictvím Memphise Depaye, Daleyho Blinda a Denzela Dumfriese, když porazili Spojené státy 3–1, přičemž za Spojené státy skóroval Haji Wright.Messi skóroval svou třetinu turnaje po boku Juliána Álvareze a zajistil Argentině dvoubrankový náskok před Austrálií a navzdory vlastnímu gólu Enza Fernándeze ze střely Craiga Goodwina Argentina vyhrála 2:1.Branka Oliviera Girouda a Mbappého výztuž umožnily Francii vyhrát 3:1 nad Polskem, přičemž jediný gól Polska vstřelil z penalty Robert Lewandowski.Anglie porazila Senegal 3-0, góly přišly Jordan Henderson, Harry Kane a Bukayo Saka.Daizen Maeda skóroval za Japonsko proti Chorvatsku v prvním poločase před vyrovnávačem od Ivana Perišiće ve druhém.Ani jeden tým nenašel přemožitele, Chorvatsko porazilo Japonsko 3:1 v penaltovém rozstřelu.Vinícius Júnior, Neymar, Richarlison a Lucas Paquetá skórovali za Brazílii, ale volejem jihokorejského Paika Seung-hoa snížil na 4–1.Zápas mezi Marokem a Španělskem skončil po 90 minutách bezbrankovou remízou a zápas poslal do prodloužení.Ani jeden tým nedokázal vstřelit branku v prodloužení;Maroko vyhrálo zápas 3-0 na penalty.Hattrickem Gonçala Ramose dovedl Portugalsko k porážce Švýcarska 6:1 góly Portugalců Pepeho, Raphaëla Guerreira a Rafaela Leãa a Švýcara Manuela Akanjiho.

Čtvrtfinále se hrálo 9. a 10. prosince.Chorvatsko a Brazílie skončily 0:0 po 90 minutách a šlo se do prodloužení.Neymar skóroval za Brazílii v 15. minutě prodloužení.Chorvatsko však ve druhé třetině prodloužení vyrovnalo prostřednictvím Bruna Petkoviće.Za nerozhodného stavu utkání rozhodl penaltový rozstřel a Chorvatsko vyhrálo rozstřel 4:2.Nahuel Molina a Messi skórovali za Argentinu, než Wout Weghorst vyrovnal dvěma góly krátce před koncem zápasu.Zápas šel do prodloužení a poté do penalt, kde Argentina vyhrála 4-3.Maroko porazilo Portugalsko 1-0, přičemž Youssef En-Nesyri skóroval na konci prvního poločasu.Maroko se stalo prvním africkým a prvním arabským státem, který postoupil až do semifinále soutěže.Přestože Harry Kane vstřelil penaltu pro Anglii, nestačilo to na poražení Francie, která zvítězila 2:1 díky gólům Auréliena Tchouaméniho a Oliviera Girouda a poslala je do druhého semifinále Světového poháru za sebou.

Přijďte si navrhnout svůj vlastní deštník na podporu týmu!

Čas odeslání: 13. prosince 2022